תוך כמה זמן מתבצע סקר קרקע

תוך כמה זמן מתבצע סקר קרקע

Eshet Admin
30 ינואר 2021

כשניגשים להתחיל פרויקט בנייה, בין אם זה בניית נכס או תשתיות, ישנם שלבים מסוימים שחייבים לבצע על מנת שהתהליך יתנהל בצורה נכונה ולא יהיה צורך להפסיק אותו באמצע, או לחילופין שלא יתגלה בהמשך, שאי אפשר לעשות שימוש בפרויקט, מסיבות בריאותיות או אחרות.

אחד השלבים שצריך לעבור כל פרויקט שמתבצע על קרקע, הוא סקר קרקעות. הרעיון הוא לדגום את הקרקע בצורות שונות, זאת על מנת לאתר ממה היא מורכבת, איזה חומרים נמצאים בתוכה והאם ניתן להשתמש בה.

מה אפשר לגלות במסגרת סקר קרקעות

באופן רגיל, נורמלי, סקר מסוג זה, לא אמור לגלות שום דבר חשוד. בוודאי לא בסביבה בה כבר יש מבנים ותשתיות קיימות. הרי אם יתגלה משהו חשוד, זה מעלה שאלה לגבי חלקים אחרים בסביבה ובקרקע עצמה.
במקרים חשודים, בעייתיים, מתגלה שיש בקרקע רעלים, גזים, וחומרים מזהמים שונים אשר גורמים נזק לקרקע, ויתרה מזו, עלולים לגרום נזק בריאותי לכל מי שנמצא באזור ואמור להשתמש במבנה. בהנחה ומדובר על מספרים גבוהים, וכן על מצב בו אי אפשר לנקות את הקרקע מהם, אזי שלא ניתן לעשות בה שימוש.

כיצד מתגלים חומרים רעילים בקרקע?

במסגרת סקר קרקע, דוגמים חלקים שונים מהקרקע ובוחנים אותם במעבדה. אז אפשר לגלות, האם יש ריכוז גבוה של חומר רעיל. עושים זאת ממספר אזורים, על מנת לראות אם מדובר בעניין נקודתי או רוחבי.
מעבר לזה, בוחנים את ההיסטוריה של המקום, היסטוריה של הקרקע, האם הוקמו מבנים מסוימים על הקרקע קודם לכן, האם יש מפעלים מזהמים באזורים ועוד. נקודה נוספת, בוחנים את סוג הקרקע, זאת על מנת לוודא האם אפשר לבנות עליה. על מנת שלא יתגלה שמדובר בקרקע טובענית, שלא ניתן להשתמש בה.

כמה זמן לוקח תהליך הסקר?

שאלה מרכזית שרבים מהעוסקים בעבודות בנייה וכדומה שואלים את עצמם, היא כמה זמן לוקח לבצע סקר שכזה. באופן טבעי עבור הקבלנים והעוסקים במלאכה, רצוי שהסקר ייערך כמה שיותר מוקדם, זאת על מנת שלא יבזבזו זמן יקר ויצטרכו להמתין עם הפרויקט.

אך תהליך של סקר קרקע יכול לקחת מספר חודשים. שכן הוא מחייב לא רק בדיקות מקיפות, אלא גם יש לכתוב דוח מקיף בנושא בסיומו של הסקר. זאת על מנת שהכל יהיה ברור ומובן. מה עוד שבעזרת דוח כזה, אם יש צורך לקבל אישורים או להבדיל, אם יש בעיה מסוימת בעתיד, אז אפשר להציג את הדוח ולהסתמך עליו.

בוחרים חברה מקצועית ונהנים מהשירות הטוב ביותר בתחום

על מנת ליהנות מסקר קרקעות איכותי וטוב, יש לעבוד עם חברה מקצועית שיודעת לבצע את התהליך בצורה נכוונה, עובדת עם מעבדות ברמה הגבוהה ביותר ומעסיקה אנשי מקצוע שידעו לספק את השירות הנכון לאורך כל התהליך.

הרעיון שלכם – הביצוע שלנו! "עשת" לשרותכם בכל עת.
לפרטים נוספים חייגו 072-3302518 או צרו איתנו קשר

whatsapp ייעוץ בוואטסאפ